لینک دانلود فایل<تحقیق اصطلاحات اقتصادی از نظر اسلام>

تحقیق در مورد اصلاحات اقتصادی,اصلاحات,اقتصادی,دانلود تحقیق درباره اقتصاد و اصلاح آن,واژة اصلاحات اقتصادی,اقتصاد از نظر اسلام,اطلاح اقتصاد با نظر اسلام,تحقیق اصطلاحات اقتصادی از نظر اسلام,دانلود مقاله در مورد اصلاح اقتصاد,اصلاحات اقتصادی ایرا تحقیق اصطلاحات اقتصادی از نظر اسلام نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان تحقیق اصطلاحات اقتصادی از نظر اسلام. آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

قسمتی از متن:
اصلاح در لغت عرب ضد افساد شمرده و اصلاح شي‌ء بعد از آن افساد آن را به اقامه و برپاداشتن آن معنا كرده‌اند. در فرهنگ‌نامه‌ سياسي و اقتصادي و نيز در لغت‌نامة دهخدا، اصلاحات به مجموعة تغييرهايي گفته‌ مي‌شود كه در جهت بهبود اوضاع اجتماعي، در چارچوب نظام تثبيت شده انجام مي‌گيرد.
در قرآن كريم، واژة اصلاح و افساد و مشتقات اين دو مكرر به كاررفته است. در اصطلاح قرآني، اصطلاحات اجتماعي به كوشش براي تحقق آموزه‌ها و دستورهاي اجتماعي اسلام اطلاق مي‌شود و مصلح به كسي گفته مي‌شود كه در راه تحقق شريعت الهي بكوشد؛ از اين رو، پامبران در قرآن مصلح ناميده شده‌اند. در مقابل، مفسد به كسي گفته مي‌شود كه از تحقق آموزه‌ها و احكام الهي جلوگيري كند. علامة طباطبايي در ذيل آية 205 سورة بقره: و اذا تولي سعي في الارض ليفسدفيها؛ «و چون برگردد (يا رياستي يابد) بكوشد تا در زمين فساد كند» - كه درباره منافقان وارد شده – مي‌نويسد:


فهرست:
واژة اصلاحات
واژة اصلاحات اقتصادی
انحراف‌ها و عرصه‌های اصلاحات اقتصادی امام علی ‍(ع)
انحراف در بینش‌ها
اصلاحات علوی
الف. موعظه و برحذر داشتن مردم از خلاف
ب. ارائه الگوی عملی به مردم
ج. نظارت بر بازار و مجازات متخلفان
انحراف در رفتار خلفا و کارگزاران
الف. حکومت دنیا پرستان و توزیع ناعادلانه مناصب
ب. توزیع ناعادلانة بیت‌المال
ج. نگهداری بیت المال تا پایان سال
اصلاحات علوی
الف. عزل کارگزاران ناصالح و انتخاب عمال صالح
ب. مراقبت‌ از کارگزاران و تنبیه خطاکار
ج. استردادبیت المال
د. تقسیم بیت المال به طور مساوی
ه. تعجیل در تقسیم بیت المال
موانع اصلاحات علوی
نتیجه‌گیری
مراجع


مطالب دیگر:
جمع آوری گیاهان دارویی در طبیعتبررسی پرستاری از بیماران بستریشرح حال روانپزشكی و وضعیت روانیروش تحقیق نظریه نقطه تثبیتبررسی صنعت داروسازیبررسی آناتومی ابدومن (كالبد شناسی شكم)كاربردهای روانشناسی در محیط كاراستخراج كیتین از پوسته میگو و استفاده از كیتین برای جدا كردن یون منگنز (VII)بررسی تعریف نوسانبررسی تأثیر آموزش روش گام به گام حل مسأله ریاضی جورج پولیابررسی جغرافیای ریاضیبررسی جامعه آماریبررسی الگوریتم EZWبررسی مولفه‌های اصلی Principle componentكاربرد كامپیوتری بردارهای رتیز وابسته به بار، خصوصیات همگرایی و بسط آن به حالتهای عمومی تر بارگذاریبررسی سریهای توانیبررسی سیستم مختصات ریاضیبررسی مقایسه میانگین هامعرفی و به كار گیری سوپر آلیاژهابررسی پوشش نسوزنانوسامانه های پلیمری قالب مولکولی هوشمند و کاربرد آنها در فناوریهای نوینبررسی نقش فلز آلومینیوم در صنعتبررسی چدن ریختگیمطالعه ریزساختار آلیاژهای نانوكریستال Al-Ti تركیب شده بوسیله ball mill در اتمسفر هیدروژن و اكستروژن گرم آنبررسی روش آنالیز روغن